HEMEN FİYAT AL
Kaş Ekiminde FUE Tekniği

Kaş Ekiminde FUE Tekniği

Sıkça gözlerimizle kendimizi tabir ettiğimiz anlatılır, ama şu var ki hislerimizi belirtmeye yardım eden sadece gözlerimiz değil, kaşlarımızda yardımcı olur.
Kaşlarımız Kızgın, şaşkın, sempatik veya üzgün bulunduğumuzda yüze ifade vermeyi sağlarlar. Çoğumuz saçları olmadan güzel gözüken erkek ve kadınları hayal edebiliriz, ama herkes bu şekilde gözükmeyebilir. Saç dökülmesinde kişileri iyi gösteren çoğunlukla etkileyen sebep kaşlarıdır. Genel olarak, güçlü kaşları olan erkekler ve kadınların, kaşları zayıf olan kişilerden daha güzel göründüklerini söylerler. Bunun sebebi, bu tür insanların saç çizgileri az olmasına rağmen yüzlerine şekil vermeye yardımcı olmak için güçlü kaşları vardır. Peki kaşlarının önemli ya da bir alanda dökülme yaşayan ve bu sebeple kaş görünümü değişen kişiler için kaş ekimi uygun bir seçenek diyebilir miyiz?

Evet, tam da bu anda kaş ekimi iyi bir seçenektir.
Operasyon anında saç ekimi uzmanları hastanın boynunun arkasındaki ense civarındaki saç greftlerini kullanırlar. Bu alandaki saçlar incedir ve başın geri kalan kısmındaki kıllara göre daha az uzarlar. Bu sebeple kaş ekimi için en uygun kıllardır. Kaş ekiminde kullanılan teknik, foliküler ünite ekstraksiyonu (FUE) tekniğidir, bu teknik her foliküler üniteyi ekimden evvel donör alanından tek tek çıkarmak manasına gelir. Her tekli saç folikülü hassasiyetle kaş bölgesine tek tek konur ve ekilen saç kökleri kaş kıllarıyla aynı hizada uzar. İşlemden yaklaşık 8 ay sonra doğal aynı kendi kaş görünümü elde edilir. Kaş ekimi hem kadınlar hem de erkekler için yapılan bir tekniktir.