HEMEN FİYAT AL
Kadınlarda Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Kadınlarda Saç Ekimi Aşamaları Nelerdir?

Saç dökülme problemi sadece erkeklerde görülen bir şey değildir. Çeşitli sebeplerden dolayı kadınlarda saç dökülmesi gözükebilir.Bu durum erkeklerde gözüktüğü gibi yalnız bir noktada oluşup kelliğe sebep olmaz. Kadınlarda çoğunlukla seyrelme şeklinde belirir. Saç dökülmesi erkeklerde daha sık gözükür. Kadınlarda saç dökülmesi genetikle, psikolojik sebeplerle, hormonlarla, beslenmeyle ya da mevsim geçişleriyle bağlantılı olabilir. Saç dökülmesini engellemek için saç tellerinin nasıl ve neden döküldüğünün sebebini belirlemek ve bu sorunun ortadan kalkmasına odaklanmak lazım. Bu sorun çözüldükten sonra hastaya saç ekimi yapılarak seyrelmiş saçın yeniden gür bir görünüme sahip olmasını sağlar.

Kadınlarda saç ekimi işlemi nasıl yapılır?
Erkek hastalarda yapılan bazı tekniklerde saçın bütünü tıraş edilmesi istense de kadın hastalardan bu beklenmez. Kıl kökleri kuvvetli olan iki kulak arası bölgede belli bir yüzey tıraş edilir ve FUE yöntemi ile buradan teker teker kökler alınır. Ense kökünden alınan saçlar seyrek bölgelere tek tek yerleştirilir. Bu yöntem yardımıyla saç ekimi yapıldığı dışarıdan anlaşılamaz. Uygulanan yöntemin dezavantajı ise tek seferde yüksek sayılarda greft’in alınamamasıdır. Bir oturumda en çok alınabilecek greft sayısı yaklaşık 1500’dür. Eğer daha yüksek sayıda saç köküne ihtiyaç duyuluyor ise ortalama 6 ay aralıklarla yine bir bölümünü tıraşlama işlemi uygulayarak yeniden saç kökü alınabilir.

Ameliyat Lokal anestezi altında aşağı yukarı 4-6 saat sürmektedir. Ekilen saçlar 20 gün içinde dökülecek ve 3-6 ay içinde yoğunluk kazanacaktır.
Siz de eğer saçınızın çok fazla döküldüğünü veya seyreldiğini düşünüyorsanız ilk olarak saçların neden döküldüğüne dair sebebi bulup, sorunun çaresine odaklanmanız gereklidir. Saç dökülmenizi engelledikten sonra, saçınızın eski güçlü, gür haline dönüşmesini istiyorsanız saç ekimi operasyonlarına başvurabilirsiniz.