HEMEN FİYAT AL
İğne ile Sakal Ekimini Duydunuz Mu?

İğne ile Sakal Ekimini Duydunuz Mu?

Sakal ekimiyle yepyeni bir tarz. Erkek görünümünde mühim bir aksesuardır. Her gün tıraş olmak birçok erkeğe güç gelebilir ama sakalın hiç bulunmaması erkekte ciddi özgüven problemi yapabilmektedir. Köselerde çoğunlukla erkeksi bir görünümün tam oluşmaması ve asıl yaşından çok daha genç gözükmesidir.Bulunduğundan geç görünmeyi çoğu köse için önem arz etmese de erkeksi görünümünde zayıflık hisseden ve bunu takıntılı bir sorun haline getirenler sıkıntı duyabilmektedir.

Köselik için birçok neden sayılsa da en sık karşılaştığımız 2 neden bulunur sakal bölgesi kıllarının kalitesini artıran hormonun azlığı veya yokluğu diğer sık nedense o alanda gelişebilecek kökün yetersiz olmasıdır.
Hormon eksikliği veya yokluğunda hormon tedavisi ile sakal çıkarma olasılığı vardır ama daima başarılı olmayabilir, sakal kökü yoksa ilaçla tedavisi yoktur, çıkarır diye satılan ürünler aldanmayalım.
Köselik tedavisinde en doğru çare sakal ekimidir. Ekimde enseden alınan kökler sakalın dolduracağı bölgede belirlenen alana doğal yönleriyle ekilmelidir.
Yüzün kıllı bölgelerinde yanık izi, yara ya da ameliyat izi, saçkıranlar veya bir başka sebeple dökülme gibi sorunların çaresi ancak ekimle kapatılabilir. Yüz bölgesinde uygulanan ekimler saç ekimi gibi değildir ayrıntılar çok mühimdir, doğal görünmeyen bir sonuç hastayı hayatından soğutabilir.

Sakal ekiminde dikkat edilmesi gerekenler

  • Kökler teker teker ekilmelidir 2-3 kök içeren gruplar halinde ekilirse yapay görünür.
  • Alım 0.6-0.7 mm’lik uçlarla uygulanmalıdır daha kalın uçlarla alınması ensede iz bıraktığı gibi sakalın kötü gözükmesine neden olur
  • Ekim kanal açılmadan iğne ile delinerek uygulanmalıdır aksi takdirde açılan kanallara bağlı iz kalır ve sakallar dik oluşur.
  • Ekilecek kök 30-35 derece açı ile o alanda bulunan kıllara paralel ekilmelidir.
  • Ekilecek kökler alındıktan en kısa sürede ekilmelidir, aksi takdirde dışarda uzun süre kalan kökler oksijensizlik ve gıdasızlık sebebiyle ölebilir. Alımla ekim yaklaşık aynı anda yapılmalıdır.