HEMEN FİYAT AL
Erkeklerde Yeni Trend: Kaş Ekimi

Erkeklerde Yeni Trend: Kaş Ekimi

Kaş ekimi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün talep gören bir uygulamadır. Kişilerin  güzelliklerini korumak ya da güçlendirmek için tercih ettikleri bu uygulama hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kaşlar, yüz hatlarına doğrudan etki ettikleri için sorunları olan kişiler merkezimiz sayesinde sağlıklı bir çözüme kavuşmakta.
Kaş ekimi özellikle kadınların çok tercih ettiği bir ugulamadır. Kadınlar düzenli  olarak kaşlarını aldıkları için zamanla kaş köklerinde küsme adını verdiğimiz olay meydana geliyor. Erken yaşta yaşta hacmini ve kalınlığını kaybeden kaşlar, kaş ekimi ile eski görünümüne ve hacmine kavuşturulabiliyor.

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?
Kaşlar sadece düzenli alım sonrasında azalmıyor. Geçirilen rahatsızlıklar ve kazalar nedeniyle de kaybedilebiliyor. Bu tür kaş kayıpları sonrası her iki cinsiyette de  kaş ekimi uygulaması yapabiliyoruz. 
Kaş ekimi FUE(Follicular Unit Extraction) yöntemi ile uygulanıyor. FUE(Follicular Unit Extraction) saç ekimi yöntemi olarak bilinse de aynı şekilde kaşta da uygulanarak operasyon gerçekleştirilebiliyor. Lokal anestezi altına yaptığımız operasyon ortalama 3-4 saat sürüyor. İşlem sırasında enseden alınan kökler kullanılıyor. Bunun için uzmanlarımız gerekli analizleri detaylı bir şekilde yaparak hastayı operasyona hazırlıyorlar. Ne kadar alana, kaç kök ekileceğini tespit ediyorlar ve hemen ardından ense bölgesinden alınan kökleri kaş bölgesine nakil ediyorlar. Köklerin nakil yapılacak bölgeye belirli bir açıyla ve yönde uygulanması gerekir. Başarısız olan çoğu kaş ekimi uygulamasının nedeni ekim yapan kişilerin buna dikkat etmemesidir.

Kaş Ekiminde Nereden Kökler Alınır?
Kaş ekimi uygulaması aslında saçla benzer özellikler taşımaktadır. Dünyada ve ülkemizde bu tip işlemlerde her zaman ense kökü bölgesi seçilir. Çünkü burada çok yoğun bir şekilde saç kümecikleri bulunur. Saçları dökülmüş bir kişide bile her daim bu bölgede tüyler, kıllar, saçlar yer alır. Bu yüzden ense kökü en uygun yer olarak tanımlanmıştır. Elbette buradan alınacak olan köklerin, insanın kaş bölgesiyle uyumlu olaması gerekmektedir. Kök alma çerçevesinde Fue(Follicular Unit Extraction) tekniğinin ugulanması büyük bir avantajdır. Tek tek saç kökleri alınır. Bunların belli bir yerde, sorunsuz olarak korunması gerekmektedir. Toplamda kaç kök alınacağı ise kişinin isteği ve doktorlarımızın  kararıyla netleşir. Mevcut kökler ayıklanır ve bunların dokulardan bağımsız olmaları sağlanır. Böylelikle uygulama öncesinde tüm hazırlıklar da tamamlanmış olacaktır.