HEMEN FİYAT AL
Erkeklerde Sakal Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz ve Cevapları

Erkeklerde Sakal Ekimi Hakkında Merak Ettikleriniz ve Cevapları

Sakal ekimi ve bıyık ekimi, sakal kaybı veya bıyık kaybı yaşayan ya da sakalı çıkmamış olan kişilere yönelik bir uygulamadır. Sakal ve bıyık,saçlar gibi erkeklerin görünümlerinin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.
Sakallı görünümünü sevdiği halde testosteron hormonuna bağlı olarak gelişen sakal ya da bıyık kaybı yaşayan veya belirli bir bölgede eksiklik ya da düzensiz görünüm durumu olan erkeklere tavsiye ettiğimiz yöntemdir. Sakal ekimi operasyonu yaptırarak istediğiniz sakallı görünümünüze  kavuşabilirsiniz.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekiminin Aşamaları
Konsültasyon: Ekim işlemi diğer tüm ekim uygulamarında olduğu gibi doktor muayenesi ile başlamaktadır.
Bu muayene sırasında iki önemli nokta dikkate alınmaktadır. Ekim istenilen bölgenin ihtiyacı tespit edilmekte ve  donör bölgeden kaç doku alım yapılabileceği  değerlendirilir.

Operasyon: Uygulama sırasında, sakalların büyüme yönü dikkate alınarak ekim gerçekleştirilir. Operasyon iki temel bölümden oluşmaktadır. Önce donör bölgeden köklerin alımı ve sonrasında ihtiyaç duyulan bölgeye saç köklerinin ekimi gerçekleştirilmektedir. Kafanın arka kısımında iki kulak arasında kalan ve donör bölge olarak adlandırılan alandan alınan saç kökleri,FUE (Follicular Unit Extraction) tekniği ile teker teker istenilen bölgelere ekilmektedir.   

Pansuman ve PRP: Uygulamdan  sonraki gün pansuman ve PRP tedavisi uygulanmaktadır. Klinikten ayrılmadan önce ekim sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve yıkama işleminin nasıl yapılacağı gösterilecektir.

Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?
Testosterona bağlı olarak gelişen sakal kaybı ya da bıyık kaybı yaşayan kişilerin donör bölgesi de yeterli olduğunda, bu kişilere sakal ekimi veya bıyık ekimi yapılabilmektedir. Sakal dökülmesi  veya sakalı düzensiz olanlar ve yeterince donör saça sahip olanlar bu operasyona uygundur.

Sonuç ve İyileşme

- 1 hafta sonra ekim yapılan bölge doğal görünümüne kavuşmaktadır.

- Alım yapılan bölgenin iyileşmesi ve önceki görünümüne kavuşması 15 gün içinde gerçekleşmektedir.

- Sakal ve bıyık ekimi sonrasında, saç ekimi sonrası talimatları uygulayabilirsiniz.

6 ay sonra ekilen sakal ya da bıyık beklenilen sonucuna ulaşmaya başlamaktadır. 12-18 ay içinde sonucu görmek mümkündür.