HEMEN FİYAT AL
Erkeklerde Saç Bakımı

Erkeklerde Saç Bakımı

Erkeklerde Saç Bakımı
Artık erkekler oranla saçlarınızı 3 numaradan farklı modellerle kullanıyor. Erkekler için saç bakımı çok önemli ve modayı yakından izliyorlar kendisine  yakışan saç modelini seçen erkeklerin günden güne artıyor.
Ünlü isimlere özenen pekçok erkek  klasik saç stilini değiştiriyor ve uzun ve özgür saçlarla farklı tarzlar yaratıyor.Kısa saçların gerekli olmadığı zamanlarda gereken tarzı oluşturmak için kısa ve orta uzunlukta yoğun saçlar, uzun saçlar ve farklı saç kesimleriyle hareketlenen saçlarla erkek saç modası dikkat çekici bir noktaya doğru ilerliyor.
2018 senesinde de  farklı saç modellerini kullanan erkekler kellik sorunuyla yüzleşmeden spot saç bakımına daha fazla itina gösteriyor. Saçlar için muhtelif estetik uygulamalar, saç bakım kürleri ve spesiyal şampuanlar kullanılarak her zaman bakımlı ve canlı görünen saçlara taşıyan sahip olmak kolay bir hale geliyor.Sağlıklı ve güçlü saçları olmak isteyen erkekler için  saç bakımı tüyolarımız saç bakım sürecinin en doğru şekilde planlanması için fikir sahibi olmanızı sağlıyor.

Erkek Saç Bakım Rutini nasıl Olmalı?
Rutin saç bakımı, saçların düzenli olarak kesilmesi, taranması ve saç bakım ürünleri kullanılmasıyla gerçekleşir. Erkekler de kadınlar gibi  saçlarına düzenli olarak saç maskeleri uygulayabilir.Kuru saçları olan erkekler zeytinyağı ve avokado ile, yağlı saçlara taşıyan olanlar ise limon ve bal maskeleriyle saç bakım maskesi kullanarak saç köklerinin canlanmasını sağlayabilir. Saç diplerine düzenli olarak yapılacak masaj uygulaması, duş alırken saç köklerinin uyarılması  oldukça ehemmiyetli bir saç bakım tüyosu olarak bilinmektedir.

Saçları uzatırken uçlardan düzenli olarak kestirmek daha güçlü saçlara sahip olmak için tercih edilse de saç uzatırken kestirme işlemine katılmıyoruz. Saçlarınızın doğal bir şekilde uzaması için gerekli olan saç bakımı yapmanız erkekler için saç bakımı ürünlerini kullanmanız dökülmelerini de engelliyecektir. 

Kısa Saç Bakımı
Kısa saç bakımı kolay olsa da o saçlarınıza itina göstermeyeceğiniz anlamına gelmemeli. Çünkü saç diplerine düzenli olarak masaj yapmak, saçın dökülmesini önleyecek ürünler kulllanmak ve saç bakımı konusunda profesyonel çözümler bulmak ehemmiyetli bir adımdır.Saçınızı ayda bir kez kestirmeniz sakal tıraşınızı da saçınıza uygun bir şekilde planlamanız bir hayli önemlidir.Kısa saçlarınızı günde bir kez fırçalamanız saç köklerinin uyarılması açısından bi hayli  avantajlı bir çözüm olacaktır. Erkekler için de saç bakım rutini vardır ve o rutini saç tipinize birebir uygun olan şampuan ve saç bakım ürünleri kullanarak oluşturabilirsiniz.

Uzun Saç Bakımı
Eğer derinlemesine saçlı  bir erkekseniz saç bakımınıza daha fazla  itina göstermeniz gerekecektir. Sıcak yağ bakımı ve yumurtalı protein bakımı saç bakımınızın eksiksiz özelliklerinden biri olacaktır. derinlemesine saçlar ve sağlıklı uzayan saçlar inanılır haftada bir kez sıcak zeytinyağını saçlarınıza sürerek 1 sayaç bekletmeniz, yumurtaların ise balla karıştırarak kullanılması erkeklerde saç bakımı inanılır kifayetli olacaktır. 
Ancak saç dökülmesi olan erkeklerde bu sürecin daha doğru bir şekilde planlanması gerekecektir. Çünkü saç köklerinin uyarılması oldukça önemlidir ve düzenli olarak saçların diplerine masaj yapılması bu işi yapacaktır. Bazı durumlarda mezoterapi uygulaması yapılabilir.

Saç Ekiminde Saç Bakımı
Saç ekimi yaptıran erkeklerde saç bakımı  bi hayli önemlidir. Saçların saç ekimi süreci sonrası doktor önerisiyle tercih edilecek bakım önerilerini aksatmamalıdır. Saçların kalitesinin artması inanılır saç bakımının boşlama edilmemesi şarttır.
Saçların sağlıklı bir şekilde uzaması isteniyorsa, koyu renk saçlılar kakao yağı kullanılabilir. Saç diplerine yapılan masajla uygulanan kakao yağı susuz lanolinle karıştırıldığında zeytinyağı ve su eklenerek saça sürülür ve 15 dakika bekletilir. o uygulama haftada bir kez yapılırsa saçların daha canlı ve parlak görünmesi mümkün olacaktır.

Birçok bilirkişi erkekler için saç bakımı konusunda doğru kozmetik ürünlerin kullanılmasıyla saçların sağlıklı olmasını kolaylaştırmaktadır. Saç bakımı her yaştan oldukça  ehemmiyetli ve gereklidir. Özellikle kel olma tehlikesi olan erkeklerin düzenli olarak saç bakımı yaptırması ve kel olmadan önlem alınması gerekmektedir.